ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

در ابتدا، ممکن است به نظر کاملا سخت باشد، اما این روند در واقع بسیار ساده است. فقط با چند مرحله می توانید از صفحه خود فیلمبرداری کنید.

در این آموزش، دو روش را می توان به راحتی روی یک مکینتاش مشاهده کرد: با استفاده از یک میانبر داخلی و با استفاده از QuickTime Player.

 

هر دوی آنها سریع و ساده هستند، توجه داشته باشید که میانبر ساخته شده فقط برای macOS Mojave یا بعد از آن در دسترس است - اگر شما Mojave ندارید، به مرحله 7 بروید و بخش QuickTime را انجام دهید.

 

نحوه ضبط در یک مک با استفاده از کلید میانبر: 

 

 فیلمبرداری از صفحه نمایش، فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ

 

1. Shift + Cmd + 5 را فشار دهید:

(از macOS Mojave به بعد، یک میانبر ساخته شده در Mac وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا صفحه نمایش خود را ضبط کنید.)

Shift + Cmd + 5 را فشار دهید و یک منو روی صفحه نمایش به شما می دهد که گزینه های مختلف ضبط را می دهد. اینها به شما اجازه می دهد تا انتخاب کنید که آیا از کل صفحه نمایش یا فقط یک قسمت از صفحه را ضبط میکنید یا یک تصویر ثابت از تمام صفحه، یک پنجره یا یک بخش از صفحه را ضبط کنید.

 

همچنین یک کادر نقطه نشان می دهد که اگر شما فقط یک تصویر را بخواهید اسکن می شود و می توانید آن را کوچک یا بزرگ کنید. برای لغو ساخت یک ضبط ، Esc را فشار دهید.

 

 فیلمبرداری از صفحه نمایش، فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ

 

2. ضبط تمام صفحه

هنگامی که Shift + Cmd + 5 را فشار داده اید، دکمه چهارم را از سمت راست فشار دهید - به نظر می رسد مثل طرح یک پنجره با یک دایره در گوشه پایین سمت راست است. این به Mac شما می گوید که می خواهید تمام صفحه را ضبط کنید.

 

هنگامی که شما روی این دکمه کلیک کرده اید، نشانگر شما به نماد دوربین تغییر خواهد کرد. بر روی صفحه نمایش که می خواهید برای ضبط کلیک کنید (برای مثال اگر شما از دو مانیتور استفاده می کنید، می توانید بر روی آن صفحه اصلی کلیک کنید تا آن را ضبط کنید).

 

یک آی در نوار منو ظاهر می شود که نشان می دهد ضبط در حال انجام است؛ برای پایان دادن به ضبط آن را کلیک کنید و به صورت خودکار ویدیو در دسکتاپ ذخیره می شود یا Ctrl + Cmd + Esc را فشار دهید.

 

 فیلمبرداری از صفحه نمایش، فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ

 

3. یک قسمت از صفحه را ضبط کنید

اگر فقط نیاز به ضبط یک بخش از صفحه (مانند آنچه که در یک پنجره برنامه اتفاق می افتد) دارید، Shift + Cmd + 5 را فشار دهید، اما این بار دکمه سوم را از سمت راست فشار دهید - یک کادر نقطه چین با یک دایره در گوشه پایین سمت راست است.

 

یک کادر نقطه چین ایجاد می شود که نشان می دهد چه چیزی ثبت می شود. شما می توانید لبه های آن را کلیک کنید و بکشید تا کوچک یا بزرگ شود.

 

برای حرکت کادر، درون محدوده آن کلیک کنید و آن را بکشید. هنگامی که از انتخاب خود مطمئن هستید، روی دکمه ضبط در منوی options در پایین صفحه کلیک کنید.

 

 فیلمبرداری از صفحه نمایش، فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ

 

4. ضبط صفحه نمایش خود را ذخیره کنید

پس از پایان ضبط، یک تصویر کوچک از فایل در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش دسک تاپ ظاهر می شود. اگر آن را نادیده بگیرید یا آن را به سمت راست بکشید، آن ناپدید می شود.

مدت کوتاهی پس از آن یک فایل ذخیره شده ضبط شده روی دسکتاپ شما ظاهر می شود.

هنگامی که این کار انجام می شود، می توانید فایل را در صورت وم انتقال یا به اشتراک بگذارید. اپل به طور خودکار ضبط های صفحه نمایش را به عنوان فایل های MOV ذخیره می کند، بنابراین اگر می خواهید فایل را اشتراک کنید، مطمئن شوید که هر کسی که آن را ارسال می کنید قادر به پخش آن نوع فایل می باشد.

 

 فیلمبرداری از صفحه نمایش، فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ

 

5.  ویرایش فایل ضبط شده صفحه نمایش 

اگر می خواهید ویدیو خود را ویرایش کنید، روی تصویر کوچک که پس از ضبط به پایان می رسد، کلیک کنید. این یک پنجره ویرایش را با چند ابزار ساده باز می کند. برای خنثی کردن ویدیو روی دکمه سمت چپ  ‘Done’ کلیک کنید یا دکمه راست راست را کلیک کنید تا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

به طور خلاصه،" Ctrl + کلیک روی تصویر بند انگشت" قبل از اینکه ناپدید شود تا جایی که ذخیره شود، آن را در Mail، Messages، QuickTime Player یا Photos باز کنید، آن را در Finder نشان داده یا آن را حذف کنید یا آن را ویرایش کنید. شما همچنین می توانید تصویر بند انگشتی را روی یک پوشه، ایمیل یا سند بکشید تا آن را به آن محل اضافه کنید.

 

 فیلمبرداری از صفحه نمایش، فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ

 

6. گزینه های خود را تنظیم کنید

میانبر Shift + Cmd + 5 به شما برخی از گزینه های دستی را برای تنظیم ضبط صفحه نمایش می دهد. اولین گزینه جایی است که فایل ذخیره می شود. به طور پیش فرض، آن  در دسکتاپ تنظیم شده است، اما شما می توانید آن را به اسناد خود، ایمیل، پیام ها، QuickTime پلیر یا مکان دیگری که شما مشخص می کنید تغییر دهید.

 

شما همچنین می توانید تایمر خود را برای شمارش قبل از ضبط  بدهید، و اگر می خواهید صدای خود را ضبط کنید ضبط صدا و همچنین ویدئو را ضبط کنید.

منبع:

akhbar tecnolozh3

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

احسان رئیسی آسیاب کارینو فلوک بازاریابی، تبلیغات، برند Melissa مهندسی برق - دانشگاه آزاد سوادکوه آرمانشهر قرآنی روزنوشت های یک کوآلا